Piłki odpowiednie dla dzieci i początkujących graczy

By | Sierpień 22, 2016

Idąc z duchem czasu coraz więcej ludzi decyduje się na grę w tenisa. Jest to coraz bardziej popularny sport i mogą go trenować zarówno starsi jak i młodsi. Trenowanie tej dyscypliny sportowej może zacząć każdy niezależnie od swojego wieku. Dzięki uprawianiu tego sportu nasza kondycja znacznie wzrośnie, nasza koordynacja ruchowa ulegnie poprawie, a my będziemy lepiej się czuć. Decydując się na grę w tenisa wiemy, że powinniśmy wybrać dobrą rakietę, która będzie odpowiednio pasowała do naszej dłoni, stopnia naszych umiejętności i uderzeń. Wiemy także, że nasz strój i obuwie powinno być wygodne i przewiewne. Warto także wspomnieć o odpowiednim doborze piłki do tenisa. Wielu na pewno wie, że dzielą się one na wiele kategorii w zależności od tego czy są to piłki ciśnieniowe czy bezciśnieniowe, a także czy są one dedykowane dla początkujących, graczy zaawansowanych, a także graczy grających w profesjonalnych turniejach. Jeśli jednak nasza przygoda dopiero się zaczyna i nasze umiejętności są znikome powinniśmy wiedzieć jaką piłkę dobrać, podczas tzw. „stawiania pierwszych kroków w grze w tenisa”.

Jeśli chodzi o dzieci to bardzo często sprzęt jest dopasowywany do ich wieku, wysokości ciała i ich zdolności motorycznych. Rakieta jest dopasowywana indywidualnie do każdego dziecka, wielkości jego ręki itd. Natomiast jeśli chodzi o piłki są one podzielone poprzez różnego rodzaju kolory, które odpowiadają poziomowi kształcenia dzieci w grze w tenisa. Mamy trzy poziomy: poziom czerwony, poziom pomarańczowy i poziom zielony. Poziom czerwony reprezentują piłki dla dzieci w wieku od 5 do 7 lat. Są one czerwone, gąbkowe. Są wolniejsze od normalnych piłek aż o 75%. Wysokość, na którą się odbijają nie jest większa niż 105 centymetrów.

Są one odpowiednie dla tych dzieci z uwagi na wysokość odbicia, która nie jest większa niż ich wzrost w tym wieku. Poziom pomarańczowy to piłki o kolorze pomarańczowym dedykowane dzieciom od 8 do 9 roku życia, ponieważ odbijają się one na wysokość nie większą niż 120 centymetrów, co również odpowiada wzrostowi dzieci w tym wieku. Są one o 50% wolniejsze od regularnie stosowanych piłek. Poziom zielony – piłki te są koloru zielonego i są o 25% wolniejsze od normalnie stosowanych piłek. Odbijają się na wysokość nie większą niż 135 centymetrów, co odpowiada wzrostowi dzieci w wieku od 9 do 10 lat. Dlatego są one dedykowane tym dzieciom.

Artykuł przygotowany przez sklep tenisowy Magazyn Tenisa gdzie sprzęt jest z najwyższej półki

Dzięki używaniu odpowiedniego rodzaju piłek do tenisa, nauka gry w niego stanie się o wiele prostsza i przyjemniejsza. Pozwoli na rozwój zdolności technicznych naszych i naszych dzieci. Wyżej wymienione piłki wypracują u naszych pociech odpowiednią taktykę. Jednak jeśli jesteśmy początkującymi dorosłymi tego rodzaju piłki będą również odpowiednie dla nas. Ułatwią one początkową naukę gry zarówno dzieciom, dorosłym, seniorom, a także niepełnosprawnym. Warto pamiętać o odpowiednim doborze piłki. To tylko nam pomoże, a zły wybór tylko przysporzy nam kłopotów i utrudni nam grę. Najważniejsze te posiadać odpowiednią wiedzę, by dobrze poprowadzić rozwój naszych umiejętności gry w tenisa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *