Kilka słów o grach komputerowych

By | Grudzień 11, 2016

Dziś tekst ten będzie lekko różniący się od pozostałych, bo chcę pomówić kapkę o tym, co w rzeczywistości najbardziej mnie interesuje. Nie stanowi to pospolitego połączenia różnego rodzaju dziedzin czy zainteresowań – dodałbym, że jest raczej niespotykane. Otóż, z jednej strony mocno fascynuję się grami komputerowymi, a z innej mocno uwielbiam oglądanie filmów, przede wszystkim westerny. teraz ten gatunek filmów nie syci się zbytnią popularnością, nie mówiąc już w ogóle o tych starych produkcjach, jakie leniwie odchodzą do lamusa.

Tymczasem elektroniczne rozrywki cieszą się naprawdę gigantyczną renomą, jakiej nigdy nie miały. W mojej opinii powstaje to z kilku elementów, o których postaram się dziś powiedzieć. Po pierwsze, rozwój technologiczny oraz trwałe ulepszanie pozycji sprawiają, że dziś bezspornie mogą one zostać przyjęte za prawdziwe dzieła. Piękne graficznie światy, widoki bądź futurystyczne wizje przyszłych czasów lub dawnych czasów w wyborowy sposób oddziałują na dowolnego gracza elektronicznej rozrywki.

Po drugie, na popularność gier niemały wpływ mają właściwie docenieni gamerzy na youtubie. Przed zakupem jakiegoś tytułu ogromnie duża część ludzi elektronicznej rozrywki weryfikuje, jak prezentuje się gra i czy należałoby ją zakupić. Chciałbym się przyznać, że osobiście również tak robię – spowodowane to jest na przykład tym, że w niektórych przypadkach podawana miłośnikom elektronicznej rozrywki zajawka gry zupełnie mija się z prawdą i otrzymujemy pozycję absolutnie odmienną.

Co jest warte dorzucenia – popularność ma wpływ na sławę. Wszystkie czynności promocyjne docierają do ogromnej grupy konsumentów, co wpływa dodatnio na wyniki sprzedaży. W tym miejscu powinno się napisać choćby o takich tytułach, których efekty sprzedaży przekroczyły aż sześćdziesiąt milionów dolarów amerykańskich. Powiem więcej, ogromnie analogiczne pozycje w tej materii posiadamy na ojczystym podwórzu. Bezspornie nie mamy się czego czerwienić ze wstydu, o czym więcej powiem za sekundę.

W Polsce bez jakiegokolwiek trudu odszukamy firmy specjalizujące się w projektowaniu gier, które rozpoznawalne są na wielu rynkach i w pełni znane w swojej dziedzinie. Ich prace otrzymują bardzo znakomite nagrody i efektami sprzedaży miażdżą konkurencyjne w swoich rodzajach. Moim zdaniem to znacząco dobrze wróży na przyszłe czasy. Możemy przewidywać takie wizje, w których dzisiaj nieduże studia (jakie swoimi niezależnymi pozycjami także mogą zachwycić) osiągają poziom tych dużych.

Co więcej, oddziaływanie na popularność elektronicznej rozrywki obecnie posiadają także nowatorskie formy rozrywki – mowa w tym miejscu głównie o wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, które są coraz systematyczniej wykorzystywane w elektronicznej rozrywce. Co możemy dorzucić, do virtual reality nie potrzebujemy w istocie jakichś specjalistycznych narzędzi. Odpowiednie okulary wirtualnej rzeczywistości możemy zakupić (chociażby za pośrednictwem Internetu) już za pięćdziesiąt złotych. Jeżeli chcielibyśmy umilić sobie czas VR, to nasz smartfon powinien być zaopatrzony w żyroskop a także ekran o rozdzielczości co najmniej full hd (mniejsza nie jest rekomendowana z powodu powiększania wyświetlacza) i rzecz jasna system Android. Skoro aktualnie jest to osiągalne niemal dla każdego, to można jedynie snuć domysły, jak rozwiązania techniczne te będą wyglądały za kilkanaście lat. A możliwe, że pojawi się coś kompletnie niespotykanego?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *