Jak wygląda życie blogera?

By | Październik 28, 2016

Blogowanie może być ogromnym wyzwaniem. Pierwsze miesiące pisania postów zazwyczaj nie przynoszą żadnych korzyści – dlatego ważna jest wytrwałość i regularność publikowania contentu. Jak zatem wygląda blogowanie od kuchni? Czym warto się kierować, rozpoczynając pisanie dla siebie i czytelników? Poniżej przedstawiamy blogowanie od autorskiej strony.

 

Można powiedzieć, że jestem niespełnionym blogerem. Można też powiedzieć, że próbowałem wielu rzeczy w internecie i nie wszystko mi wyszło. Jednak pozostało coś co ma duża wartość mianowicie zyskałem pewne doświadczenie. Poniżej chciałbym się podzielić pewnym doświadczeniami w blogowaniu. Chciałbym, powiedzieć gdzie najlepiej założyć swojego bloga i czy można na tym zarobić.

Od zawsze chciałem pisać i to robiłem. Miałem też marzenie żeby to, co piszę trafiało do jak największej liczby odbiorców. Miałem to szczęście, że internet stawał się coraz popularniejszy i mogłem dzieli się swoimi myślami w sieci. Dziś dzięki wszystkim sieciom społecznościowym i różnym platformą do blogowania nie jest to już problem, aby dzielić się tym co piszemy. Początkowo zaczynałem zakładać blogi na darmowych platformach typu Blogger. W pewnym sensie dawało to wszystko nawet radę. W pewnym momencie miałem już założonych kilka blogów. Jednak trzeba otwarcie przyznać, że ruch na takich tych blogach był naprawdę mały. Kiedy już zdobyłem większe doświadczenie i miałem jako takie pojęcie o PHP. Wykupiłem własna domenę i hosting i założyłem pierwszego bloga na WordPress.

Na początku moje blogi na WordPress wyglądały dość biednie, jednak z czasem poznawałem jego ogromne możliwości i moje blogi stawały się w pełni profesjonalnymi stronami www. Ruch na tych stronach już był większy, szczególnie, że do promocji zacząłem intensywnie używać różnych sieci społecznościowych. Jednak blogi po roku działalności musiałem zamknąć, ze względu na coraz większe koszta utrzymania hostingu. Tutaj możemy płynnie przejść w stronę pieniędzy zarobionych na blogowaniu. Przez te wszystkie lata, czyli około 6 lat zarobiłem okrąglutkie 0 złotych. Jednak teraz z perspektywy czasu mogę powiedzieć dlaczego tak się stało.

Blogi wymagają od nas pewnej regularności bez względu na to co dzieje się w naszym życiu prywatnym i czy posiadamy czas czy nie. Jeśli podjęliśmy się blogowania i chcemy, żeby dużo ludzi to czytało musimy być regularni. Nie możemy sobie tego odpuścić. Ja tak niestety robiłem i czasem wpisy powstawały bardzo rzadko. Druga ważna sprawa to odpowiednia promocja. Portale społecznościowe są idealnym miejsce do tego typu działań. Oczywiście ja ten temat również odpuściłem i efektów nie było. jednak najważniejszą rzeczą na blogu są treści. Teksty musza być o czymś, wciągajcie i przede wszystkim poprawne gramatycznie i ortograficznie. Jeżeli wiedzie, że podołacie temu wszystkiemu to jak najszybciej zakładajcie bloga i piszcie o tym na czym się znacie. Bloga należy założyć na własnej domenie i hostingu. WordPress to idealne narzędzie do prowadzenia bloga. Na rynku obecnie nie ma nic lepszego. Mnogość różnorakich wtyczek i dodatków powoduje, że ze swoim blogiem zrobimy naprawdę co chcemy, a jego wygląd będzie unikatowy i zachęcający do czytania.

Proszę sobie więc zapamiętać. Tylko WordPress i regularność w pisaniu merytorycznych treści oraz odpowiednia promocja przyniosą sukces twojej stronie. Pieniądze przyjdą z czasem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *