Modernizacja sprzętu komputerowego w firmie

By | Maj 4, 2016

Nie ulega wątpliwości, że komputer w wielu firmach jest właściwie podstawowym narzędziem pracy. Zainstalowane na nim specjalistyczne oprogramowanie pozwala na profesjonalne wykonywanie zleconych projektów czy też prowadzenie niezbędnych rejestrów, księgowości itp. Ważne jest zatem, aby sprzęt, na którym pracujemy był wydajny. Decydując się na jego zakup powinniśmy zwrócić uwagę na jego specyfikację techniczną, aby podzespoły jakie w sobie skrywa były w stanie sprostać wymaganiom jakie stawia przed nimi używane przez nas oprogramowanie. Nie może być to zatem zwykły sprzęt z promocji bo ten zazwyczaj nadaje się jedynie do oglądania filmów czy przeglądania Internetu. Jeśli w grę wchodzi na przykład obróbka graficzna, albo projektowanie w programach typu CAD to pierwszy lepszy komputer może okazać się niewystarczający.

JMIZatem zakup komputera powinien być robiony z głową. Nie wystarczą mocne parametry, aby spokojnie wykonywać swoją pracę. Trzeba spojrzeć w przyszłość, gdyż w dzisiejszych czasach nowe wersje oprogramowania mają coraz większe wymagania. Może się zatem okazać, że za dwa lata sprzęt, na którym pracujemy nie jest już tak wydajny jak dawniej. Programy mogą w związku z tym chodzić coraz wolniej, wieszać się lub w niektórych przypadkach nawet w ogóle się nie włączać. Taka sytuacja nie zawsze musi być powodem wymiany komputera, a jedynie jego modyfikacji. Oczywiście wszystko zależy od jego rodzaju. Niezwykle popularne ostatnimi czasy laptopy posiadają niestety spore ograniczenia w tym zakresie. Zazwyczaj karty graficzne są zintegrowane na płycie, gniazdo procesora nie wspiera nowszych modeli i jedyne co pozostaje nam do wymiany to pamięć RAM i dysk. Jak najbardziej może to poprawić działanie, ale w przypadku oprogramowania, które pracuje w oparciu o dwa pozostałe podzespoły na niewiele się to już zda. Dlatego też myśląc przyszłościowo lepiej jest zainwestować w komputer stacjonarny.

Jego największa zaletą jest przede wszystkim możliwość dowolnej rozbudowy konfiguracji. Właściwie każdy element jest wymienialny więc tak naprawdę nic nas nie ogranicza. Dzięki temu znając wymagania zaktualizowanego oprogramowania możemy zakupić jedynie potrzebne części i cieszyć się w pełni wydajnym komputerem. Takie rozwiązanie okazuje się znacznie korzystniejsze, gdyż nie musimy ponosić wysokich kosztów wymiany całego sprzętu na nowy. Jeśli w naszej firmie stanowisk jest kilka to już gołym okiem widać ile w ten sposób oszczędzamy. Modernizacja sprzętu nie jest niczym trudnym. Nawet osoba, która posiada jedynie podstawową wiedzę w tej dziedzinie jest w stanie samodzielnie wymienić odpowiednie części. Poza tym na rynku dostępne jest wiele firm oferujących kompleksowe usługi IT, w tym serwisowanie i modernizacje sprzętu komputerowego. To prawda, że laptop ze względu na swoją mobilność jest niezwykle wygodny, jednak jeżeli praca wykonywana jedynie w biurze to komputer stacjonarny jest znacznie wygodniejszy. Jest to po prostu lepsze rozwiązanie zarówno pod względem wydajnościowym jak i ekonomicznym.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat bezpieczeństwo w firmie? Zapraszamy na JMI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *